KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12944217
*
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 18:52:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 11:34:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 11:34:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



